Замрзнути конфликт на Косову против је интереса Србије

Председништво Српског покрета обнове подржава залагање председника Србије Александра Вучића да се уз помоћ Европске уније пронађе трајно решење за косовско питање које ће гарантовати мир и пуну заштиту српском народу на простору Косова, као и црквама, манастирима и свеукупном духовном наслеђу Србије.

Замрзнути конфликт супротан је животним интересима Србије и нашег народа, јер нас оставља на вулкану који сваког тренутка може да експлодира.

Председништво СПО указује да нерешавање косовског проблема може да потпали ратни пожар, не само између Срба и Албанаца, него и у Северној Македонији и БиХ. Ако сада не закључимо споразум, оптерећујемо народ и државу за много година у будућности, али и наредне генерације, уз ризик да неко касније решење по нас буде много неповољније.

Замрзнути конфликт је замрзавање агоније и пропасти Србије. У оваквим питањима од националног и државног интереса разум мора да надвлада емоције. Не смеју нам бити водиље незнање инат и страст, макар их наметала већина, већ се одлуке морају доносити мудро, у складу са дугорочним интересима Србије, закључак је Председништва СПО.

Scroll to Top